Kuchnia włoska to kuchnia charakteru i oryginalności smaków

Kuchnia włoska to kuchnia charakteru i oryginalności smaków

Maj 19

W ostatnim czasie na popularności zyskała bardzo branża kulinarna. Dzięki programom, których coraz więcej i które coraz częściej emitowane są w telewizji, zaczęliśmy przykładać zdecydowanie większą wagę do jakości potraw, które serwują nam bary i restauracje. Dziś już lokal, w którym serwuje się jedzenie niesmaczne, niedoprawione, czy zbyt drogie w stosunku do jego jakości i ilości nie ma prawa istnieć. My sami coraz więcej swojej uwagi skupiamy także na wyglądzie i czystości restauracji, w której gościmy. Nasza świadomość kulinarna i estetyczna osiągnęła zdecydowanie wyższy poziom niż kilkanaście lat temu, gdzie tak na prawdę nie było ważne co i w jaki sposób jest podane, wystarczyło tylko, że było podane.

Analizując poszczególne rodzaje kuchni, które dostępne są w Polsce na szczególna uwagę zasługuje moim zdaniem lekka, zdrowa i ponadprzeciętna kuchnia włoska. Każdemu z nas kuchnia włoska kojarzy się zapewne w głównej mierze z pizzą, makaronami, spaghetti, czy ryżem. Charakteryzuje się jednak ona przede wszystkim wykorzystaniem dużej ilości warzyw, przypraw, gdzie szczególny nacisk kładzie się na jakość przygotowywanego dania, gdzie nie ma miejsca na jakiekolwiek ustępstwa od zasad kulinarnych. Restauracja włoska z kolei swoim wnętrzem i wystrojem ma przenosić nas w podróż do bajkowej Italii, gdzie rozpościerają się przepiękne pola z winoroślami, winnice wypuszczają najlepsze wina, a blasku słońca i lazuru morza się nie zapomina, gdzie mamy odczuć, że dla Włochów kuchnia to największa miłość. Tak można krótko i poetycko opisać doznania, jakie maja nam towarzyszyć podczas pobytu we włoskiej restauracji.
Ja w ostatnim czasie szczególnie zakochałam się w kuchni włoskiej, głównie za sprawą jednej z restauracji, którą miałam okazję odwiedzić i skosztować serwowanych w niej dań. Przed wizyta w tym lokalu, z ręką na sercu mogę powiedzieć, że kuchnię włoską tylko lubiłam, teraz ją kocham. Restauracja DaPietro, bo tą akurat mam na myśli, to prawdziwa wizytówka oryginalnego i wyjątkowego charakteru kuchni włoskiej. By odwiedzić tę restaurację nie powinniśmy potrzebować specjalnej okazji, jeśli jednak jej potrzebujemy, to niech będzie nią możliwość odkrycia prawdziwej głębi potraw. Idealne miejsce na randkę, spotkanie klasowe, chrzciny, komunie, urodziny, spotkanie rodzinne, a przede wszystkim na codzienny obiad. To oczywiście moja osobista ocena i osobiste odczucia, jednak jak inaczej odkrywalibyśmy te wszystkie magiczne miejsca na świecie, gdybyśmy kiedyś o nich nie przeczytali albo nie usłyszeli?

Zobacz też: http://dapietro.pl/

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z wszystkich 0 głosów)