Czym na spacer z dzieckiem?

Czym na spacer z dzieckiem?

Maj 16

Jak każda matka będąc w ciąży zastanawiałam się jaki wózeczek dla dziecka wybrać. Na rynku dostępnych jest wiele rodzai wózków. Dylemat polega na tym czy chcemy jeden wózek typu 3 w 1 czy kupimy osobno wózek typu głęboki i do tego dokupimy drugi tak zwany spacerowy. Wózki dziecięce to temat rzeka. Producenci zalewają rynek coraz to nowszymi modelami. Nie jestem przekonana czy wszystkie “pomysły” konstruktorów są trafione.


Osobiście zdecydowałam się na wózek 2 w 1. Kiedy dzieciaczek był malutki to woziłam Go w głębokiej, dość obszernej gondoli a później jak już podrósł to jeździł w spacerówce. Wszystko opierało się na jednej ramie a gondola była wymienna z siedziskiem wózka spacerowego. Zamiana ta była prosta i szybka do zrobienia. Wózek miał solidną ramę, która wytrzymywała ciężar dziecka, jakieś drobne zakupy oraz cały zestaw młodej matki, który jest niezbędny przy niemowlaku. Dodatkowo wózek posiadał spore, lekko terenowe koła co ułatwiało prowadzenie go nawet po piasku, kałużach czy nie zawsze równym terenie. Koła można było zablokować hamulcem, który ku mojemu zdziwieniu nie połamał się przy pierwszych użyciach co zdarzało się moim koleżankom w innych modelach wózków. Wybrałam też taki wózek aby osie były takie same ponieważ przed zakupem po obszernej orientacji wózki z różnymi wielkościami kół nie sprawowały się tak dobrze w prowadzeniu jak mój.
Jedynym minusem wózka, który kupiłam była wielkość. Nie do każdego bagażnika dało się go upchnąć (mówię oczywiście o autach, które nie są combi). Choć to też dało się załatwić jednym ruchem ściągając koła z czym nie było większych problemów.
Byłam zadowolona z zakupu i nie potrzebowałam drugiego wózka. Kolejny pojazd dla dziecka kupiłam jak maluch już chodził. Była to mała składana spacerówka typu “parasolka”. Nie była oczywiście tak wytrzymała i pakowna jak pierwszy wózek ale jej plusem było że wszędzie się mieściła po złożeniu co ułatwiało życie w sytuacjach kiedy bąbelek sam chciał zwiedzać świat.
Podsumowując: kupując wózek dla dziecka trzeba zastanowić się na jakich jego funkcjach będzie nam zależało i jak długo mamy zamiar z niego korzystać. Wózek, który kupiłam wykorzystało inne dziecko gdy moje przestało w nim jeździć i był w pełni sprawny i od początku do końca tak samo wytrzymały i wygodny dla malca.

Zobacz również: Pościel 135×100 | https://szwalniasnow.pl/kategoria-produktu/posciel-dziecieca/komplety-poscieli-135×100/

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z wszystkich 0 głosów)