Dobry zamek to za mało. Sprawdziliśmy, w jaki sposób ochronić…

Dobry zamek to za mało. Sprawdziliśmy, w jaki sposób ochronić…

Sty 29

Jeśli sądzisz, że nowy zamek, za który zapłaciłeś 200 złotych ochroni Twój dom przed włamaniem, to musimy Cię zmartwić – wytrawny złodziej poradzi sobie z nim w czasie krótszym niż 60 sekund. Ale znamy sposoby, którymi możesz mu skutecznie przeszkodzić.

Kiedy nawet dobry zamek antywłamaniowy zawodzi

A: Zainwestuj we włączniki światła

Czasowe włączniki światła to dobry sposób na to, aby symulować swoją obecność w domu. Najtańsze z nich mają proste, mechaniczne zegary, ale jeśli dobrze poszukasz – w sprzedaży znajdziesz także znacznie bardziej zaawansowane urządzenia.

Pewną alternatywą mogłoby okazać się poproszenie kogoś ze swojej rodziny, aby przynajmniej raz dziennie pojawiał się pod Twoją nieobecność w domu, włączał i gasił światła, podchodził do okien.

B: Pilnuj balkonu

Badania amerykańskich naukowców dowodzą, że aż do 10% włamań w domach jednorodzinnych dochodzi ze względu na niewłaściwe zabezpieczenie tarasu. To oznacza tylko tyle, że jeśli cierpisz na chorobliwe niedomykanie drzwi wejściowych na balkon, to wypadałoby przynajmniej postarać się zmienić to przyzwyczajenie.

Serio.

C: Brama barażowa otwierana na pilota? Dwa razy zastanów się zanim ją zamontujesz

kluczyki do samochodu marki Honda

Fot. Lock Busters Poznań

Pamiętaj – jeśli rozważasz zakup bramy garażowej, otwieranej na pilota, to licz się z ryzykiem włamania do domu – większym albo mniejszym, zależy od zastosowanej technologii komunikacji bezprzewodowej. Musisz wiedzieć, że wszystkie automatyczne bramy garażowe, jakie są dostępne w sprzedaży komunikują się z pilotem drogą radiową – a to technologia podatna na włamania.

Co ciekawe, złodziej wcale nie potrzebuje b. zaawansowanego sprzętu i oprogramowania, aby przechwycić klucz pilota i zakodować go do swoich potrzeb. Naprawdę.

D: Dobrej klasy zamek w drzwiach to niekiedy za mało

Nie skupiaj się na samych drzwiach, bo te są nierzadko najlepiej zabezpieczone. 80% wszystkich włamań do obiektów komercyjnych, przemysłowych i mieszkalnych to błąd ludzki, np. pozostawione na widoki klucze do samochodu, niezaryglowane drzwi, otwarte okno balkonowe oraz wiele innych.

E: A może alarm? Wszystko tak naprawdę zależy od tego – jaki

Dobry alarm to taki, który bazuje na najnowszych rozwiązaniach technologicznych, tj. aktywuje się nie w chwili, kiedy złodziej właśnie wyłamał zamek, albo dostał się do wnętrza przez okno, ale np. pojawił się na terenie ogrodu. Co prawda wkopanie w teren dookoła domu kilkudziesięciu czujników może w zasadniczy sposób nadszarpnąć Twoim domowym budżetem, ale czego nie robi się dla własnego bezpieczeństwa. Prawda?

Materiał nadesłany przez Lock Busters

Lock Busters

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 10.0/10 (1 głos)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: +1 (z wszystkich 1 głos)
Dobry zamek to za mało. Sprawdziliśmy, w jaki sposób ochronić..., 10.0 out of 10 based on 1 rating