Efektywny moduł LED Samsung

Efektywny moduł LED Samsung

Sie 11

Lampy LED czasami nazywane są nieprawidłowo żarówkami. Te źródła światła opierają swoje działanie na technologii diod elektroluminescencyjnych. Diody umieszcza się w obudowach lamp, dzięki czemu można użyć ich w oprawach oświetleniowych przeznaczonych do montowania w nich żarówek. Najczęściej wykorzystywanym źródłem światła w lampie LED są białe elektroluminescencyjne diody. Każda taka dioda złożona jest z dwóch elementów zasadniczych.

led moduły

Pierwszym z nich jest pojedyncza dioda elektroluminescencyjna o niebieskiej barwie. Druga z nich to luminofor, czyli chemiczny związek posiadający właściwości luminescencyjne. Światło emitowane przez niebieską diodę pobudza umieszczony w jej obudowie luminofor. Substancja emituje promieniowanie elektromagnetyczne o barwie żółtozielonej. Po zmieszaniu się ze sobą świateł otrzymujemy barwę białą lub bardzo do niej zbliżoną.

Moduły LED, jakimi są owe lampy mają bardzo liczne zalety. Największą z nich jest niewątpliwie ich ogromna trwałość. Widać to bardzo wyraźnie, jeżeli dokonamy porównania ich ze zwykłymi lampami żarowymi. Przeciętna lampa LED może działać nawet około pięćdziesięciu tysięcy godzin. Jeżeli będziemy jej używać około trzystu minut dziennie, daje nam to w dużym przybliżeniu trzydzieści lat. Kolejne zalety lamp to duża sprawność, niewielkie nagrzewanie, a w niektórych przypadkach możliwość uzyskania dowolnego koloru światła bez potrzeby nakładania filtrów. Lampa elektroluminescencyjna to bardzo efektowny moduł LED Samsung (zobacz również goq-led.pl) był pierwszą firmą na kontynencie azjatyckim, który zdecydował się wykorzystać go w swoich produktach. Poskutkowało to ogromnymi zyskami dla przedsiębiorstwa, a także przyspieszeniem rozwoju technologii diod elektroluminescencyjnych. Niestety, lampy LED mają także liczne wady. Jedną z nich jest ich relatywnie wysoka cena. Rekompensują ją jednak niezwykle niskie koszty eksploatacji oraz bardzo długa żywotność lampy. Inną kwestią są możliwe problemy zdrowotne.

Okazuje się, że bezpośrednie wpatrywanie się w emitowane przez tego typu lampy światło może spowodować nieodwracalne zmiany w siatkówce oka ludzkiego. Dlatego też należy unikać patrzenia przez dłuższy czas na lampę opartą na technologii diod elektroluminescencyjnych. Zaznaczyć trzeba tutaj, że dotyczy to także ekranów telewizorów, telefonów komórkowych, a nawet komputerów i tabletów. Od dawna mówi się, że powinniśmy zredukować czas przesiadywania przed wszelkiego typu ekranami.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z wszystkich 0 głosów)