Jak przetransportować zwłoki z zagranicy?

Jak przetransportować zwłoki z zagranicy?

Lis 10

Odpowiednie przygotowanie ciała do pochówku, jak i sam pogrzeb wiążą się z koniecznością poniesienia dużych kosztów. Rosną one dodatkowo, gdy do zgonu dochodzi w innym kraju. Przewóz zwłok z zagranicy jest bowiem drogi oraz wymaga załatwienia szeregu formalności.

transport zwłok z zagranicy

Ceny transportu zwłok z zagranicy

Nie sposób wskazać jedną cenę za przewóz zwłok zagranicy, gdyż zależy ona od bardzo wielu czynników. Najważniejszą kwestią jest odległość danego państwa od Polski. Stąd też, zawsze mniejsze koszty generuje transport zwłok z Niemiec, niż na przykład z Hiszpanii.

Niemniej jednak, odległość to nie wszystko. Ważne jest również, o jakie konkretnie chodzi państwo. Rzecz w tym, że na terenie Unii Europejskiej prawo jest dosyć jednolite, przez co też opłaty są zawsze podobne. W innych krajach jednak mogą pojawić się jakieś dodatkowe formalności i konieczność uiszczania dodatkowych opłat.

 

Kolejna kwestia to środek transportu. Najtaniej zwykle jest przewieźć zwłoki samochodem. Niekoniecznie jednak jest to możliwe. Na terenie niektórych państw, i to nawet tych europejskich, istnieją bowiem ograniczenia, jeśli chodzi o możliwość przewozu zwłok. Czasem więc transport zwłok z zagranicy może odbyć się jedynie drogą powietrzną lub morską. W takim przypadku, zwykle koszty znacząco rosną.

Wyspecjalizowane zakłady pogrzebowe

Niewątpliwie, w sprowadzeniu zwłok z innego kraju jest w stanie pomóc większość domów pogrzebowych. Niektóre zakłady jednak zajmują się tylko lub głównie przewozem zwłok z zagranicy. Wydaje się, że warto się zwrócić właśnie do takiego zakładu, aby mieć pewność, że wszelkie formalności zostaną dopełnione i zwłoki trafią do Polski w krótkim czasie.

Przepisy dotyczące przewozu prochów

Niewątpliwie, przewóz prochów w urnie jest nieco prostszy niż transport zwłok z zagranicy. Przede wszystkim, jest mniej formalności do załatwiania. Poza tym, jest również szerszy wybór formy transportu. Jednakże, w większości krajów i tak trzeba uzyskiwać zgody na przewóz. Zdecydowanie łatwiej jest jednak, gdy szczątki mają zostać przetransportowane samolotem. W niektórych samolotach nie ma bowiem możliwości przewożenia zwłok. Ograniczenia dotyczące urn z prochami są natomiast bardzo rzadkie.

Niewątpliwie, w przypadku konieczności przewozu zwłok z zagranicy zawsze należy jak najszybciej kontaktować się z zakładem pogrzebowym. W przeciwnym wypadku procedury mogą się wydłużać bez końca. Doświadczeni pracownicy zakładu pogrzebowego natomiast wykonają transport zwłok z zagranicy w najkrótszym możliwym czasie.

Zobacz więcej: http://www.epitafium-przewozy.pl/

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z wszystkich 0 głosów)