Palmtopy coraz popularniejsze?

Palmtopy coraz popularniejsze?

Kwi 20

Popularny palmtop to po prostu komputer kieszonkowy w skrócie znany jako PDA. Jego nazwa idealnie wpasowuje się w największą zaletę, czyli fakt, że mieści się na wierzchu dłoni. Jest to przenośny komputer o rozmiarach telefonu komórkowego. Podobnie jak najnowsze telefony i smartfony, palmtop posiada ekran dotykowy, który obsługuje się rysikiem. Bardzo przydatną funkcją jest rozpoznawanie odręcznego pisma. Poza tym za pomocą palmtopa potocznie zwanego padem można przeglądać Internet, odbierać pocztę elektroniczną. Należy jednak pamiętać o tym, że jeśli mamy zamiar wysyłać dużo e-maili czy też korzystać z komunikatorów, ekran dotykowy jest niewygodny.

Lepiej poszukać pada z wbudowaną klawiaturą QWERTY. Palmtop posiada aplikacje obsługujące komunikatory internetowe oraz różnego rodzaju gry. Tak jak w smartfonach tutaj także wbudowana jest kamera i aparat cyfrowy. Do dyspozycji użytkownika są również aplikacji, które podobnie jak aplikacje na telefon można odpłatnie ściągnąć z Internetu. W przypadku tego rodzaju urządzenia bardzo popularne są wszelkie programy graficzne, ponieważ palmtop używany jest głównie przez przedsiębiorców. Szczególnie popularny jest wśród mobilnych przedstawicieli handlowych. Dodatkowo na pady można pobrać, np. aplikacje finansowe czy też biznesowe. Na rynku istnieją modele, które posiadają oprogramowanie pozwalające na korzystanie z tunera FM. To nic innego jak możliwość oglądania telewizji internetowej. Palmtopy bazują na oprogramowaniu Microsoft Windows Mobile 5.0. Dzięki temu, w użyciu niewiele różnią się od zwykłego komputera.

To pozwala na szybką naukę obsługi, a w przyszłości bezproblemową obsługę takiego urządzenia. Z powodu tego, że większość użytkowników to osoby mobilne, pady mają wbudowany GPS. Jest to aplikacja przydatna osobom, które z racji wykonywanego zawodu ciągle są w trasie. Także z tego powodu, istotną informacją jest fakt, że palmtopy są obsługiwane przez system GSM dostępny na całym globie. Dzięki temu przesyłanie informacji w palmtopie jest bardzo szybkie.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 7.3/10 (10 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z wszystkich 0 głosów)
Palmtopy coraz popularniejsze?, 7.3 out of 10 based on 10 ratings