Pościele, rożki i ochraniacze, czyli niezbędnik malucha

Pościele, rożki i ochraniacze, czyli niezbędnik malucha

Cze 28

W pierwszych miesiącach życia niemowlaka, tak naprawdę niewiele jest mu potrzebne, by czuł się bezpiecznie i komfortowo. Często rodzice inwestują w bardzo drogie przedmioty, których nigdy nie użyją. Kupujemy ze względu na walory estetyczne, nie zastanawiając się tak naprawdę nad funkcjonalnością i przydatnością danej rzeczy. Na co koniecznie należy zwrócić uwagę komplementując wyprawkę niemowlaka?

Pościel do łóżeczka dla niemowląt
Łóżeczko i pościel do łóżeczka dla niemowląt to zapewne jedne z pierwszych artykułów, które kupują świeżo upieczeni rodzice. I tak jak przy wyborze łóżeczka liczą się jego gabaryty i wygoda, tak przy kupnie pościeli musimy wziąć więcej szczegółów pod uwagę. Materiał, z którego powinna być wykonana pościel do łóżeczka dla niemowląt napewno powinna być wysokiej jakości. Ważnym aspektem jest również działanie antyalergiczne. Pościel taka nie powinna podrażniać malucha, w związku z tym nie powinnna być opatrzonymi dodatkowymi, wypukłymi elementami jak np. frędzle czy pluszowe elementy.
Dodatkowym czynnikiem, który decyduje o wyborze pościeli jest również jej rozmiar. Najlepszym rozwiązaniem jest, by ten był jak najbardziej przystosowany do łóżeczka. Nie należy kupować pościeli z myślą, iż powinna rosnąć wraz z maluchem.

Względy wizualne
Wszystko, co dotyczy dzieci zazwyczaj kojarzy się z kolorami i uroczymi wzorami. I tak również w tym przypadku powinno być. Pościel dla malucha opatrzona ciekawymi, kolorowymi postaciami idealnie sprawdzi się zarówno dla chłopczyka, jak i dziewczynki. Ostatnio coraz bardziej popularnym wzorem cieszącym się wśród rodziców jest motyw sennych sówek, które urzekają ciepłem i niezwykłą estetyką. W komplecie z rożkami, kocykami czy podkładami do wózeczka stanowią uroczy zestaw.

Rożki, kocyki, ochraniacze do łóżeczka
Wszystko co sprawi, że nasze dziecko będzie czuło się bezpiecznie i komfortowe jest warte uwagi rodziców. Takie artykuły jak rożek czy ochraniacze do łóżeczka są niezwykle pomocne w pierwszych dniach życia dziecka. Rożek świetnie sprawdza się przy podnoszeniu i przenoszeniu malucha. Z kolei ochraniacz uchroni bąbla przed kontaktem ze szczebelkami łóżeczka oraz przed utknięciem kończyny w nich. Dodatkowo, jego kolorowy wzór sprawi, że maluch utrzyma na nim wzrok na dłużej.

Warto kupować produkty tylko sprawdzonych producentów. Ładne, solidne i bezpieczne rzeczy sprawiają, że komfort dziecka i jego bezpieczeństwo będzie na najwyższym poziomie.

Zobacz też: Pościel niemowlęca do łóżeczka | http://senna-sowka.pl/

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z wszystkich 0 głosów)