The Elder Scrolls V: Skyrim. 4 miejsca, które powinieneś odwiedzić

The Elder Scrolls V: Skyrim. 4 miejsca, które powinieneś odwiedzić

Lip 25

Dopiero zacząłeś przygodę ze Skyrimem czy mapa gry jest Ci dobrze znana? To bez znaczenia, bo w Skyrimie można znaleźć szereg ciekawych i pięknych zakątków, które zachwycą tak samo starego weterana The Elder Scrolls, jak i nowicjusza, który dopiero się w ten świat zagłębia.

Zanim wyruszysz, naucz się walczyć

Skyrim

Skyrim to gra, w której roi się od potworów i barbarzyńców, a żeby móc cieszyć się jej pięknem trzeba choć na poziomie minimalnym nauczyć się z nimi walczyć, dlatego zanim spakujesz plecak i wyruszysz w podróż, pomachaj odrobinę mieczem lub przyswój chociaż podstawowe zaklęcia. Na pewno się przydadzą już na pierwszym trakcie i w pierwszym mieście, które po drodze odwiedzisz – Białej Grani.

1. Biała Grań. Magiczna przystań

Biała Grań jest pierwszym większym miastem, jakie spotkasz na swojej drodze. W nim mieści się stara gildia wojowników, których historia Skyrima przedstawia jako Towarzyszy (w angielskiej wersji Companions) oraz pokaźna biblioteka obecnego tam, nadwornego maga. W niej możesz poznać szereg interesujących zaklęć i nabyć artefakty, które w dalszej drodze okażą się niezwykle przydatne.

Ciekawostka: To w Białej Grani, przy odpowiednich staraniach możesz stać się wilkołakiem lub złapać smoka. Jednak nie na samym początku swoich przygód. Do tego potrzebujesz odrobinę bardziej zaawansowanych umiejętności – mówią nam eksperci Game Pine.

2. Samotnia. Siedziba wojskowego dowództwa

Jeśli spojrzeć na formalne zagadnienia historii Skyrima to właśnie w Samotni mieści się siedziba dowództwa wojskowego Imperium. Jeśli interesuje Cię fabularny wątek związany z tym zagadnienie, to właśnie tutaj możesz go rozpocząć, wciągając się w całą historię, w której Imperium przejmuje dowództwo nad krainą Skyrima. W Samotni znajdziesz również jedną z siedzib Gildii Bardów.

Ciekawostka: Samotni warto przyjrzeć się z oddali, bo mało kto wie, ale spora część miasta mieści się na ogromnym moście wykonanym z kamienia.

3. Wichrowy Tron. Opór przeciw Imperium

To właśnie w Wichrowym Tronie znajduje się ogromna twierdza obronna, której główną rolą jest opór wobec wojsk Imperium. Jeśli wcześniej trafiłeś na zadanie, polegające na dołączeniu się do gildii owianej największą tajemnicą – Mrocznego Bractwa, w tym mieście możesz je wykonać. To jedno z najciekawszych zadań w całym Skyrimie, a jego finał jest bardzo… zaskakujący.

4. Czarna Przystań. Kraina słodkich krasnoludków

Dobra, z krainą słodkich krasnoludków przesadziliśmy bo jak Czarna Przystań była ich domem, tak teraz nie znajdziesz tam ani jednego malutkiego. Za to szereg o wiele większych i groźniejszych przeciwników. Czarna Przystań choć należy do jednej z piękniejszych krain w całej grze, jest niezwykle niebezpieczna, a jej przejście wymaga naprawdę dużo czasu. Nie omijaj Czarnej Przystani! Warto pojawić się w niej choćby dla tych zapierających dech w piersiach widoków i masy sekretów, które tam na Ciebie czekają.

Gotowy na piękną przygodę?

W Skyrimie na pewno ją znajdziesz, bo plansza obfituje nie tylko w miejsca pełne bojowych wyzwań, ale i widoki, które zachwycą zarówno zaawansowanych graczy, jak i tych dopiero zaczynających przygodę z The Elder Scrolls.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 10.0/10 (1 głos)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: +1 (z wszystkich 1 głos)
The Elder Scrolls V: Skyrim. 4 miejsca, które powinieneś odwiedzić, 10.0 out of 10 based on 1 rating