TOP 3 tabletowych aplikacji pomocnych w nauce komunikowania

TOP 3 tabletowych aplikacji pomocnych w nauce komunikowania

Mar 16

Na nowoczesne technologie można narzekać pod kątem zubożenia relacji międzyludzkich, ale w nauce nadal są bardzo przydatne. Dziś przedstawiamy zestawienie 3 najbardziej popularnych aplikacji pomocnych w nauce komunikowania.

dzieci

Fotografia Juhan Sonin Flickr.com CC 2.0

Nie ulega wątpliwością, że zdolność komunikacji jest jedną z podstawowych funkcji każdego człowieka, nawet tego, dopiero wkraczającego w życie i poznającego zasady jego funkcjonowania. Dziecko, nawet jeśli nie werbalnie, to komunikuje się z zastanym otoczeniem i ludźmi za pomocą mimiki, wrzasków i płaczu.

Czy maluch, który z biologicznych powodów posiada trudności w mówieniu może radzić sobie z komunikacją tak dobrze, jak jego zdrowi rówieśnicy? Jasne. Z pomocą proponowanych przez nas aplikacji na pewno. Sprawdź sam!

1. Gadaczek PRO

Jeśli nadal korzystasz z systemu Android i drażni Cię obecność fajnych apek, ale tylko dla systemu od Apple, Gadaczek PRO na pewno wpadnie Ci w oko. Lub bardziej ucho. To program, dzięki któremu Twój maluch będzie mógł nagrywać krótkie wiadomości i powtarzać je tak długo, ile tylko będzie chciał.

– Gadaczek oddaje w ręce Twojego dziecka aż kilkadziesiąt rodzajów informacji, dzięki którym będzie mógł w najprostszy sposób powiadamiać o swoich podstawowych potrzebach. Twój maluch lubi kolorowe obrazki? Gadaczek jest o tyle wyjątkowy, że daje możliwość przypięcia grafik do każdego przycisku. Dobre, co? – czytamy w serwisie uczniacy.pl.

2. Mówik

To aplikacja typowo tabletowo-smartfonowa i tak, jak poprzedniczka, również sprawdza się w systemie Android. Co jest w niej wyjątkowego? Na pewno to, że jest pierwszą aplikacją powstałą w całości w Polsce, której głównym celem było oddanie w ręce użytkowników alternatywnego rozwiązania ułatwiającego ogólny proces komunikowania.

Mówik pozwala dziecku w zabawny sposób na przekazanie najróżniejszych pragnień, myśli i opinii, a całość zwieńczona jest atrakcyjnym layoutem, który spodoba się zarówno maluchowi, jak i dorosłemu.

3. LetMeTalk

Poszukujesz darmowej aplikacji z mnogością ciekawych opcji? LetMeTalk ułatwia użytkownikowi komunikowanie niemalże na każdej płaszczyźnie życia umożliwiając zarówno układanie obrazkowych ciągów, jak i ich sekwencyjne odczytywanie. Czy to nie ciekawe urozmaicenie? Na pewno, bo w zasobach LetMeTalk znajduje się ponad dziewięć tysięcy atrakcyjnych grafik, które w jasny i przejrzysty sposób obrazują wszystkie potrzeby i komunikaty użytkownika.

Aplikacja jest jeszcze bardziej dostosowana do indywidualnych predyspozycji Twojego dziecka, bo umożliwia mu wgranie własnych obrazków, a następnie korzystanie z nich na takich samych zasadach, jak w przypadku systemowych. Program ma jeszcze jedną zaletę – nie wymaga aktywnego dostępu do Internetu, jego działanie opiera się na totalnym off-line.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 10.0/10 (1 głos)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: +1 (z wszystkich 1 głos)
TOP 3 tabletowych aplikacji pomocnych w nauce komunikowania, 10.0 out of 10 based on 1 rating