Szczegóły dotyczące akustycznych ogrodzeń drewnianych

Szczegóły dotyczące akustycznych ogrodzeń drewnianych

Szczegóły dotyczące akustycznych ogrodzeń drewnianych

ekrany-akustyczne-drogowe
ogrodzenia-pcv

Ilekroć zdecydujesz się kupić nowe ogrodzenie dla swojego domu, musisz upewnić się, że jest zbudowany tak, aby wytrzymać elementy. Jednym z najlepszych sposobów, aby to zrobić jest zakup akustycznego ogrodzenia z drewna. Te rodzaje ogrodzeń są wykonane w celu pochłonięcia hałasu, tak, że ludzie nie będą go słyszeć. Tego typu ogrodzenia są również trwałe, dzięki czemu mogą trwać przez wiele lat.

Zainstaluj panele dźwiękoszczelne

Niezależnie od tego, czy masz akustyczne ogrodzenie drewniane, czy bardziej tradycyjne ogrodzenie blokowe, możesz zmniejszyć hałas na zewnątrz, instalując panele dźwiękoszczelne. Panele te są zwykle zaprojektowane w celu zmniejszenia hałasu lotniczego, ale można je również wykorzystać do odbijania niepożądanych dźwięków w innym kierunku.

Zanim zaczniesz, musisz najpierw rozważyć rodzaj hałasu, który próbujesz zredukować. Na przykład hałas drogowy może mieć bardzo różną częstotliwość. Ważne jest również, aby wybrać barierę, która jest solidna i ciągła. Idealnie, powinna być wystarczająco wysoka, aby zablokować cały hałas.

Możesz użyć wielu różnych materiałów do stworzenia dźwiękoszczelnego ogrodzenia. Popularne opcje obejmują kamień, mur, cegłę lub bloki betonowe. Zastosowane materiały mają również duży wpływ na zdolność redukcji hałasu przez ogrodzenie.

Jeśli masz duży obszar, który musi być pokryty, większa bariera będzie lepsza. Jeśli jednak masz mniejszy obszar, grubsza bariera może być bardziej skuteczna w odbijaniu hałasu.

Niezależnie od wybranego materiału, powinien on być wystarczająco mocny, aby wytrzymać presję pogody. Ogólnie rzecz biorąc, te bariery mają ocenę Rw, która pokazuje, jak skuteczne są w odbijaniu dźwięku. Ocena ta jest stosunkiem liczby decybeli, które materiał może odchylić, do liczby decybeli, które może pochłonąć.

Jeśli planujesz zainstalować ogrodzenie dźwiękoszczelne na długi czas, zaleca się wybrać materiał, który jest odporny na uszkodzenia spowodowane aktywnością trzęsienia ziemi. Jeśli nie jesteś pewien, jaki materiał będzie najlepszy w danej sytuacji, możesz skonsultować się z konsultantem akustycznym. Będą oni w stanie polecić materiał, który będzie w stanie wytrzymać elementy.

Wybór solidnej bariery nie tylko zapobiegnie uderzaniu fal dźwiękowych w Twój dom, ale także zablokuje linię wzroku. Możesz użyć solidnego drewnianego lub akustycznego ogrodzenia, ale bardziej ekonomicznym rozwiązaniem jest użycie lekkich betonowych bloków lub paneli.

Po określeniu rodzaju bariery, którą chcesz, musisz zdecydować, gdzie powinna być umieszczona. Wysokość ogrodzenia ma kluczowe znaczenie dla blokowania hałasu drogowego. Jeśli twoje podwórko pozwala, powinieneś umieścić barierę co najmniej 20 metrów od domu.

Dodaj gęstości do ogrodzenia

Korzystanie z ogrodzenia drewnianego do blokowania hałasu jest mądrym posunięciem. Chociaż solidna bariera jest dobra, należy upewnić się, że nie jest zbyt gruba, aby umożliwić dyfrakcję fal dźwiękowych. Chociaż ogrodzenie z drewna nie jest tak trudne do wzniesienia jak ściana z cegieł, może być konieczne uzyskanie pozwolenia od władz lokalnych. Korzyści z solidnej bariery obejmują zmniejszenie hałasu, obniżenie rachunków za media i poprawę bezpieczeństwa.

Najlepszym materiałem do wykonania ogrodzenia drewnianego jest metal falisty, który jest zarówno odporny na warunki atmosferyczne, jak i lekki. Aby uczynić ogrodzenie z drewna dźwiękoszczelnym, można uszczelnić wszelkie szczeliny ziemią lub po prostu zszyć winyl na miejscu. Jest to o wiele więcej pracy niż się wydaje, ale jest to warte wysiłku.

Warto również zauważyć, że ogrodzenie drewniane nie jest jedynym sposobem na uszczęśliwienie sąsiadów. Inne opcje obejmują kamienne ściany i solidne ogrodzenia akustyczne. Te ostatnie nie są zwykle używane do blokowania hałasu z obszarów mieszkalnych, ale są skuteczne w odstraszaniu hałasu drogowego.

Najlepszym sposobem na zbudowanie ogrodzenia drewnianego jest uzyskanie konsultanta akustycznego, który poleci najlepsze materiały. Oprócz wygłuszenia nieruchomości, konsultant akustyczny może dostarczyć wielu przydatnych wskazówek. Najważniejszą z nich jest unikanie stosowania ogrodzenia, które zasłania widok, zwłaszcza jeśli masz małe dzieci. Warto również sprawdzić, czy w pobliżu nie ma dużego natężenia ruchu, ponieważ może to wzmacniać hałas. Podobnie, dobry konsultant ds. akustyki może polecić najlepszy czas na sadzenie ogrodu, jak również najlepsze pory dnia na sadzenie kwiatów.

Innym sprytnym posunięciem jest zainstalowanie trelinki akustycznej, która może poprawić estetykę, a jednocześnie pomóc zablokować hałas przed wejściem do ogrodu. Jest to szczególnie ważne, jeśli masz małe dziecko i/lub psy, które uwielbiają szczekać. Dobrym pomysłem jest również zamykanie okien i zaciąganie zasłon w nocy, ponieważ pomoże to zapewnić rodzinie bezpieczeństwo przed intruzami. Możesz również rozważyć zainstalowanie dźwiękoszczelnych drzwi, co nie jest tak trudne, jak się wydaje.

Umieść barierę dźwiękową jak najbliżej źródła hałasu

Ogólnie rzecz biorąc, ekrany akustyczne są doskonałym sposobem na zablokowanie hałasu z pobliskich obszarów miejskich. Ich dodatkową zaletą jest to, że są estetyczne. Niektóre europejskie miasta posunęły się nawet do zainstalowania barier, które częściowo zakrywają drogę.

Są one zazwyczaj zbudowane z gęstego materiału, takiego jak fibro-cement lub płyta wiórowa. Są one również skonstruowane tak, aby wtopić się w otaczający krajobraz. Ich skuteczność zależy przede wszystkim od długości drogi dzielącej źródło hałasu i odbiornik.

Najbardziej podstawowa konstrukcja powinna być szczelna, bez szczelin i otworów u podstawy. Tylko w ten sposób można zapewnić, że dźwięk zostanie odbity. Inne cechy, na które należy zwrócić uwagę, to ogrodzenie akustyczne, które doskonale nadaje się do podtrzymywania koca dźwiękoszczelnego o klasie zewnętrznej.

Skuteczność bariery jest również funkcją jej wysokości. Wyższe bariery lepiej blokują hałas. Na przykład, typowa bariera uliczna powinna mieć około 8 stóp wysokości. W zależności od projektu, może być konieczne zbudowanie wyższej. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli znajdujesz się po wyższej stronie drogi. Te najbardziej skuteczne mogą mieć wysokość nawet 20-30 metrów.

Najlepszym sposobem, aby tak się stało, jest zbudowanie bariery akustycznej z odpowiednich materiałów. Najlepsze są materiały najdroższe, a najtańszych należy unikać. Najczęściej wybieranym materiałem jest cegła. Inną realną opcją jest blacha stalowa. Można również wykorzystać nowe ramy prawne, aby zapewnić, że bariery ze wszystkich materiałów spełniają swoje cele w zakresie redukcji hałasu.

Jeśli chodzi o najlepsze sposoby na wygłuszenie domu lub firmy, musisz wziąć pod uwagę rozmiar i kształt bariery oraz to, czy będzie ona w użyciu. Jeśli nie możesz sobie pozwolić na nowy, rozważ budowę dźwiękoszczelnej obudowy ogrodzenia wokół swojego źródła hałasu. Możesz również zbudować dźwiękoszczelną skrzynię generatora. Może to być miły dodatek do każdego domu lub firmy.

Najlepszym sposobem, aby to zrobić obejmuje trochę planowania i trochę badań. Najważniejszą rzeczą jest upewnienie się, że budujesz wysokiej jakości barierę i że poświęcasz czas na jej właściwe przetestowanie.

Dodaj tkaninę ogrodzenia akustycznego

Dodanie akustycznej tkaniny ogrodzeniowej z drewna do ogrodzenia może być skutecznym sposobem na zmniejszenie hałasu. Te ogrodzenia działają poprzez blokowanie dźwięku i pochłanianie go. Rodzaj materiału, którego używasz, będzie zależał od osobistych preferencji i budżetu. Możesz wybierać spośród murów, drewna, winylu i materiałów kompozytowych. Trzeba będzie również wybrać solidną powierzchnię do montażu tkaniny na.

Będziesz chciał wybrać materiał, który jest wystarczająco gruby, aby zablokować hałas o niskiej częstotliwości. Oznacza to, że będzie trudno przeniknąć, co czyni go bardziej skutecznym. Możesz również użyć dźwiękoszczelnej tkaniny ogrodzeniowej, aby dodać absorpcję dźwięku do ogrodzenia akustycznego.

Można również dodać wtórną barierę dźwiękową, jak drzewa lub krzewy. Ilość zablokowanego dźwięku zależy od rodzaju wybranego ogrodzenia i jego konstrukcji. Solidny panel będzie najbardziej skuteczną barierą dźwiękową. Możesz również dodać masowo ładowany winyl do ogrodzenia, aby zwiększyć jego absorpcję dźwięku. Możesz go przymocować do ogrodzenia lub umieścić między dwoma drewnianymi panelami.

Tkanina ogrodzenia akustycznego może zmniejszyć hałas o 10 do 30 decybeli. Ogrodzenia akustyczne są wykorzystywane przez firmy i agencje rządowe do zmniejszenia ilości hałasu generowanego na danym obszarze. Może to być również przydatny sposób na zablokowanie hałasu z domu sąsiada. Możesz również użyć koców dźwiękoszczelnych, aby dodać absorpcję dźwięku do ogrodzenia. Jest to szybki, niedrogi sposób na dodanie izolacji dźwiękowej do ogrodzenia. Te ogrodzenia mogą być również używane do zmniejszenia hałasu z ruchu. Możesz również stworzyć dźwiękoszczelne ogrodzenie dla własnego domu. Może to być świetny sposób na zmniejszenie hałasu, a także zabawny projekt dla majsterkowiczów.

Dane adresowe:

AKTE www.ogrodzeniaplastikowe.info – ogrodzenie dźwiękochłonne – Kontakt
ul. Morasko 17, 61-680 Poznań
Telefon: 61 665 06 06
kom: 784 377 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: [email protected]